Muaji i shenjtë i Ramazanit fillon me këtë datë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Muaji i shenjtë i Ramazanit fillon me këtë datë

muaji-i-shenjte-i-ramazanit-fillon-me-kete-date

Me këtë datë fillon muaji i shenjtë i Ramazanit.

Edhe pak javë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit, ku bazuar në kalendarin mysliman agjërimi fillon me datën 12 prill, ditën e hënë.

Të gjithë besimtarët e fesë islame do të agjërojnë për 30 ditë rresht, gjithsej i bije 1 mijë e 441 orë.

Muaji i shenjtë i Ramazanit do të përfundojë më 11 maj, ditë e martë.

Gjatë muajit të Ramazanit, muslimanët janë të obliguar të agjërojnë çdo ditë nga agimi deri në perëndim të diellit.

Kujtojmë se agjërimi i Ramazanit është një nga pesë shtyllat e Islamit.

Të ngjajshme

Japonia e ndihmon Kosovën me qindra mijëra euro

albswiss.com

Ku u fshehën dhe si u tentua të futen 7 kilogramë drogë në Kosovë përmes pikëkalimit kufitar në Vërmicë?

albswiss.com

Flamuri Kombëtarë dëmtohet në Prizren, nuk zëvendësohet me të ri

albswiss.com