Mund të prezantohet një iPhone 12 Mini – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Teknologji

Mund të prezantohet një iPhone 12 Mini

mund-te-prezantohet-nje-iphone-12-mini

Apple mund të prezantojë një iPhone 12 Mini.

Apple ka zbuluar pothuajse gjithçka për iPhone 12, përveç vet telefonit, i cili pritet të prezantohet në muajin tetor, kështu që thashethemet po vazhdojnë të qarkullojnë në lidhje me llojet e pajisjeve që mund të presim të vijnë së shpejti.

Në raundin e fundit të raporteve, Apple thuhet se do të prezantojë iPhone 12 Mini. iPhone 12 më i vogël do të kishte një ekran prej 5.4 inç, transmeton Telegrafi.

Një rrjedhës i ri pretendon se iPhone i nivelit të ardhshëm 5.4 inç do të quhet ‘iPhone 12 mini’. Ai gjithashtu pretendon se telefoni që fillimisht mendohej të quhej ‘iPhone 12 Max’ do të quhet thjesht ‘iPhone 12’.

Pavarësisht nga madhësia e ekranit, të katër modelet e iPhone 12 thuhet se do të shfaqin procesorin e ri të Apple 5nm A14 Bionic, një ekran OLED dhe lidhje 5G, me modelet Pro që ofrojnë gjithashtu një kamera zmadhimi telefoto me një sensor LiDAR për fotografi dhe funksione më të mira AR.

Por tani për tani, asgjë nuk është konfirmuar nga Apple.

Të ngjajshme

Përdoruesit të gëzuar, WhatsApp bëhet si Snapchat

albswiss.com

Me një pamje të re vjen Audi Q2

albswiss.com

Këto janë modelet më të reja sportive të Mercedes

albswiss.com