Ndërron jetë zyrtari për informim i MASH-it – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ndërron jetë zyrtari për informim i MASH-it

nderron-jete-zyrtari-per-informim-i-mash-it

Vdes Ismet Osdautaj, zyrtar për informim i MASH-it.

Zyrtari për informim në Divizionin për Komunikim Publik në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës (MASH), Ismet Osdautaj ka vdekur sot.

Lajmin është bërë i ditur nga zyrtarja e kësaj ministrie, Besa Bytyqi, përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

Isa na iku!

Plot 12 vjet punë në një zyrë me të, e kemi ndarë të mirën e të keqen dhe qe…në këto momente s’po më vjen asnjë fjalë që e përshkruan mjaftueshëm këtë burrë plot vlera.

Ismet Osdautaj, të pushoftë në paqen e pasosur ai shpirt i madh!

Të ngjajshme

Ikën i ftohti, ky është parashikimi i motit për ditët në vijim

albswiss.com

Enver Hoxhaj tregon se çka u bisedua në takimin e sotëm, çfarë iu kërkua nga Kurti dhe Osmani?

albswiss.com

“Nëse nuk zgjedhet presidenti, 6 muaj prej që Thaçi ka dhënë dorëheqje, atëherë shkatërrohet ky institucion”

albswiss.com