Ndizet flakadani për Natën e Zjarreve, në Prekaz – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ndizet flakadani për Natën e Zjarreve, në Prekaz

ndizet-flakadani-per-naten-e-zjarreve,-ne-prekaz

Në Prekaz ndizet flakadani për Natën e Zjarreve.

Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po përmbyllet me manifestimin Nata e Zjarreve.

Disa prej ish-ushtarëve të UÇK-së e kanë ndezur flakadanin pranë Kullës së Qëndresës.

Kujtojmë se ky është përvjetori 23-të i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës dhe Nata e Zjarreve është bërë rit tradicional.

Liderë e përfaqësueses të shumtë politikë kanë vizituar Prekazin për t’i nderuar të rënët për lirinë e Kosovës.

Të ngjajshme

Ndryshon moti, nga nesër borë e shi në Kosovë

albswiss.com

Salih Mustafa del sot para Gjykatës në Hagë

albswiss.com

Vjosa Osmani i shkruan privatisht Lumir Abdixhikut

albswiss.com