Ndryshon moti, temperatura të papritura na presin nesër – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ndryshon moti, temperatura të papritura na presin nesër

ndryshon-moti,-temperatura-te-papritura-na-presin-neser

Vazhdon i ftohti në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se dita e diele do të shoqërohet me mot kryesisht me diell por i ftohtë.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftim.

Të ngjajshme

Nuk ndalen polemikat, gazetari i WSJ-së i reagon Ischinger-it: Shqetësimi i Grenellit është me të drejtë

albswiss.com

Kurti dhe Osmani takohen sot me Hoxhajn e Haradinajn

albswiss.com

Kurtit i shkojnë në zyre Bekim Jashari dhe Halil Kastrati

albswiss.com