Në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të rrymës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

ne-keto-vende-neser-do-te-kete-nderprerje-te-rrymes

Lokacionet në Prishtinë që nesër do të kenë ndërprerje të rrymës.

KEDS, ka njoftuar se nesër do të realizohen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat i punimeve do të ketë edhe ndërprerje të energjisë në disa lokacione.

Sipas njoftimit të KEDS-it, punime do të ketë vetëm në rajonin e Prishtinës dhe në këto lokalitete:

1.

Në TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

NS 10/04kV Nr.19 Ilirida (kodi: 11000004052) prej orës 08:00 – 12:00

Vendet: lagj.Taslixhe,

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë afër Sh.F.”Gjergj Fishta”

2.

Në TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

NS 10/04kV Nr.6 Ibrahim Banushi (kodi: 11000001003) prej orës 08:00 – 12:00

Vendet: Shtëpia e pleqve

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trases afër Sh.F.”Gjergj Fishta”.

Të ngjajshme

Pushimi njëjavor në shkolla: Vjen lajmi i fundit nga Ministria e Arsimit

albswiss.com

Lista e Vjosa Osmanit humb dy mandate të deputetëve

albswiss.com

Reforma të thella në drejtësi, ambasadori i SHBA-së takim me Albulena Haxhiun!

albswiss.com