15.6 C
Geneva
Monday, June 27, 2022

Në Nyon të Zvicrës organizohet turneu në futboll të vogël

Turneu vjetor tradicional në futboll të vogël do të organizohet sivjet nga Shoqata Kulturore Shqiptare në Nyon dhe Rrethinë. Ky turne mbahet ditën e diel më 19 qershor, nga ora  08:30. Shoqata ka njoftuar edhe për turneun që pritej të mbahej më 19 shtator vitin e kaluar, por që nuk u realizua për shkak të kufizimeve anti-COVID, ku një numër skuadrash hoqën dorë nga pjesëmarrja në turne.

Turneu i së dielës mbahet në Stadiumin Colovray, rte de Genève 37, në Nyon.

Të Fundit
spot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_img