Nga këto komuna vijnë 453 rastet e reja me koronavirus – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Nga këto komuna vijnë 453 rastet e reja me koronavirus

nga-keto-komuna-vijne-453-rastet-e-reja-me-koronavirus

Janë konfirmuar 453 raste të reja me koronavirus.

ISHPK njofton se nga 3.680 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 453 kanë rezultuar pozitiv, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 185 raste, Pejë 39 raste, Prizren 27 raste, Gjakovë 22 raste, Podujevë 22 raste, Gjilan 21 raste, Fushë-Kosovë 17 raste, Mitrovicë 17 raste, Kamenicë 14 raste, Rahovec 13 raste, Vushtrri 12 raste, Klinë 9 raste, Lipjan 9 raste, Ferizaj 7 raste, Drenas 6 raste, Suharekë 6 raste, Deçan 4 raste, Istog 4 raste, Kaçanik 4 raste, Viti 4 raste, Malishevë 3 raste, Obiliq 3 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kllokot dhe Skenderaj.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 206 pacientë të tjerë kurse 4 të prekur me koronavirus kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Të ngjajshme

A mund të lirohet Gucati nga Haga? Ja çfarë thotë mborotja e tij

albswiss.com

Zjarr në një objekt banesor në Prishtinë

albswiss.com

Në Kosovë, mbi 13 mijë raste aktive me koronavirus

albswiss.com