Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus

nga-keto-komuna-vijne-rastet-e-reja-me-koronavirus

Janë konfimuar 587 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

IKSHPK njofton se nga 2.813 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 587 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Dragash 1 rast (62 vjeç), Gjilan 1 rast (56 vjeç), Prishtinë 1 rast (66 vjeç), Skenderaj 1 rast (66 vjeç), Suharekë 1 rast (70 vjeç), Viti 1 rast (65 vjeç).

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 212 pacientë të tjerë kurse 6 kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Të ngjajshme

Ja kush është deputetja e PDK-së që po e udhëheq seancën me Avni Deharin e LVV-së

albswiss.com

Zemaj thotë se largimi i Spitalit të Podujevës nga buxheti mund të jetë lojë e ndytë brenda ShSKUK-së

albswiss.com

Gjendet i vdekur Arben Asllani, i zhdukur prej dy vitesh

albswiss.com