Numërimi i votave me kusht fillon sot në ora 18:00 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Numërimi i votave me kusht fillon sot në ora 18:00

numerimi-i-votave-me-kusht-fillon-sot-ne-ora-18:00

Në ora 18:00 fillon numërimi i votave me kusht.

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pritet të filloj procesi i numërimit të votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta.

Procesi do të nis në ora 18:00, ndërsa deri më tani nga Komisioni Qendror Zgjedhor janë numëruar votat e rregullta dhe ato me postë.

Nga votat e rregullta fitues i këtyre zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje, duke lënë pas vetes PDK, LDK, AAK dhe partitë e pakicave.

Të ngjajshme

Keqpërdori detyrën zyrtare, ngritet aktakuzë ndaj kryetarit të Malishevës, Ragip Begajt

albswiss.com

Xhavit Haliti shpërfillë vendimin e PDK-së, paralajmëron votimin e Vjosa Osmanit për Presidente

albswiss.com

Nesër shpall rezultatet përfundimtare për partitë politike dhe kandidatët

albswiss.com