Numërohen mbi 15 mijë vota me kusht, ky është rezultati – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Numërohen mbi 15 mijë vota me kusht, ky është rezultati

numerohen-mbi-15-mije-vota-me-kusht,-ky-eshte-rezultati

Janë numëruar mbi 15 mijë vota me kusht.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka numëruar mbi 15 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara, nga të cilat vazhdon të prijë bindshëm Lëvizja Vetëvendosje. Partia e Albin Kurtit nga numërimi deri në orën 17:00, i ka marrë 7 mijë e 689 vota.

Pas LVV-së renditet Partia Demokratike e Kosovës me 2 mijë e 950 vota.

E treta vazhdon të jetë Lidhja Demokratike e Kosovës me 1 mijë e 636 vota, pasuar nga Alenaca për Ardhmërinë e Kosovës në vendin e katërt me 1 mijë e 393 vota.

Nga votat rregullta, LVV-ja ka marrë 47,85% të votave, PDK-ja 17,41%, LDK-ja 13,08% dhe AAK-ja 7,43%.

Të ngjajshme

Krejt çka ndodhi gjatë natës në Jarinjë

albswiss.com

Kryeministri Kurti i mbledh sërish kabinetin qeveritar në Prevallë

albswiss.com

Masat anti-Covid, transporti publik lejohet duke shfrytëzuar 50% të kapaciteteve

albswiss.com