Pacolli për bashkimin kombëtar: Kosova dhe Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Showbiz

Pacolli për bashkimin kombëtar: Kosova dhe Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura

pacolli-per-bashkimin-kombetar:-kosova-dhe-shqiperia-duhet-te-funksionojne-si-dy-shtete-te-pavarura

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli, është shprehur për herë të parë lidhur me çështjen e bashkimit kombëtar.

Pacolli, nëpërmjet një komenti në ‘Facebook’, teksa ka lavdëruar historianin Jusuf Buxhovi, i cili sot në ‘Pressing’ foli edhe për bashkim kombëtar, tha se Kosova dhe Shqipëria duhet të qëndrojnë si dy shtete.

“Une jam i mendimit qe bashkepunimi ekonomik duhet te perfekcionohet e administrativishte, neve na nevoiten dy shtete”, ka thënë Pacolli.

Reagimi i tij vjen në kohën kur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, foli lidhur me një referendum të mundshëm për bashkim kombëtar, por për të cilin tha se nuk e lejon Kushtetuta e Kosovës.

Të ngjajshme

‘Shpërthen’ Antonela, thotë se Atdheu e puthi me zor

albswiss.com

Ledri shtrihet me vajzën për të fjetur, kaq e ëmbël është ajo ju “shkrinë”

albswiss.com

Një nënë e kujdesshme si Sara, kaq bukur e ka veshur sot vajzën

albswiss.com