PAMJE: Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

PAMJE: Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë

pamje:-momenti-kur-adem-jashari-niset-per-ne-lufte

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënies së familjes së heroit Adem Jashari. Pamje që i publikoi Magazina. al e që pak kush i ka parë deri më tash. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullën e Jasharjave në Prekaz, dhe e përpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajën e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po niseshin për në aksion.

Dukej sikur po niseshin në dasmë dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i pret Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura. Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo grua heroinë që lindi heronj.

Të ngjajshme

Ambasada në Izrael mbetet në duart e Kurtit

albswiss.com

Ramadani: Janë infektuar mbi 75 mijë qytetarë, grupmosha më e prekur 30-39 vjeç

albswiss.com

Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë

albswiss.com