Pas emërimit të ambasadorit të ri në SHBA, reagon Vlora Çitaku – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Pas emërimit të ambasadorit të ri në SHBA, reagon Vlora Çitaku

pas-emerimit-te-ambasadorit-te-ri-ne-shba,-reagon-vlora-citaku

Çitaku reagon pas emërimit të zëvendësuesit të saj në ambasadën në ShBA

Ish-ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku ka reaguar pas emërimit të Valdet Sadikut si i ngarkuar me punë në Ambasadën e Kosovës në ShBA.

Çitaku ka shkruar se ka pasur kënaqësinë të punojë me të dhe mezi pret të shoh suksesin e tij në këtë detyrë.

“Për të gjithë shokët dhe kolegët në Uashington DC. Po ua prezantoj ambasadorin Valdet Sadiku që do të marrë detyrën në ambasadën e Kosovës në ShBA. Kam pasur kënaqësinë të punoj me Valdetin në kapacitete të ndryshme, vlerësim për përkushtimin dhe profesionalizmin e tij ”, ka shkruar Çitaku.

Të ngjajshme

Pas fotos me hartën e Kosovës në Instagram, Hoxhaj i reagon Vuçiqit

albswiss.com

Kush është “Komandant Ujku”, i cili sot u arrestua nga Gjykata Speciale në Belgjikë?

albswiss.com

QUINT-i: Opozita dhe qeveria të punojnë bashkë, detyra e parë zgjedhja e presidentit

albswiss.com