Pas skandalit për vjedhje të votave edhe AKR-ja kërkon rinumërimin e tyre – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Showbiz

Pas skandalit për vjedhje të votave edhe AKR-ja kërkon rinumërimin e tyre

pas-skandalit-per-vjedhje-te-votave-edhe-akr-ja-kerkon-rinumerimin-e-tyre

Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së, Vesel Makolli, ka reaguar pas skandalit për vjedhje të votave nga bashkëshorti i kryediplomates kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla.

Makolli ka thënë se manipulimi(vjedhja) e votave, është një ndërmarrje kriminale, dhe se AKR ka shprehur shqetësimmenjëherë pas përmbylljes së votimeve dhe se duhet të ketë rinumërim.

“Manipulimi(vjedhja) e votave, është një ndërmarrje kriminale. AKR-ja, shqetësimin për manipulimin e votave të kandidatëve e ka shprehur menjëherë pas përmbylljes së votimeve. Manipulimi i votave nga disa komisionerë të kriminalizuar mbetet sfida më e madhe e procesit zgjedhor demokratik. Rinumerimi duhet te ndodhe. Ky proces do të nxirrte në sipërfaqe manipuluesit e votave të cilët pastaj do merrnin denimin maksimal”, ka shkruar Makolli.

Të ngjajshme

Loredana shtatzënë, e zbulon gjininë e foshnjës

albswiss.com

Befason e fejuara e Shpat Kasapit, ndryshon ngjyrën e syve

albswiss.com

Kaçurele dhe shumë joshëse, Loredana do ta ‘shkrijë’ Mozzikun me pamjen e re

albswiss.com