Për herë të parë, Geti jep detaje për përçarjen e grupit “Babastars” – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Showbiz

Për herë të parë, Geti jep detaje për përçarjen e grupit “Babastars”

per-here-te-pare,-geti-jep-detaje-per-percarjen-e-grupit-“babastars”

Getoar Selimi tregon në detaje përçarjen e grupit “Babastars”.

Ai është ndër rep-artistët që për vite me radhë ka qenë aktiv në prurjet e reja muzikore.

Fjala është për Getoar Selimin, i cili për vite të tëra ka kontribuar në zhanrin e hip-hipit shqiptar.

Në një intervistë të fundit në NIN, reperi ka folur për jetën dhe karrierën profesionale, ndërsa shpalosi edhe shumë të pathëna.

Padyshim që ai u pyet për përçarjen e grupit ‘Babastar’, pasi Getoari cilësohet si ndër themeluesit e label-it.

“Nuk kam dashur të flas gjërat e brendshme, por mund të them se ne, unë kam qenë ai që, asnjërit prej tyre nuk I kam marrë asnjë cent, unë kam bërë për këta njerëz, ka fakte se kush I ka shkruar ato këngë të tyre. Pakënaqësitë kanë qenë mes njëri-tjetrit se sa për mua”.

“Unë kam bërë punë, më iknin edhe nga studio, unë kam fjetur në studio. Problemi është se jam marrë me mish e shpirt me ta. Vendosëm të jetonim në Tirani, pas një muaji që kaluam në Evropë. Ledri u largua për çështje personale, kurse ne i kemi larguar prej çdo obligimi”, u shpreh reperi.

Tutje ai shtoi se mbledhja e fundit që kishin diskutuan se nuk funksiononin më si grup, pasi nuk mund të jepte kontribut, ndërsa ka edhe reperi jetën e tij.

Të ngjajshme

Ja si e pritën kunatat mbrëmë Leartën

albswiss.com

Edona tregon tortën ‘gjigante’ që ia përgatitën nuses së vëllaut për ditëlindje

albswiss.com

“Këtu e përfundove edhe performancën”, Qumili kujton takimin e fundit me Cimën

albswiss.com