Përfaqësuesi i PDK-së në KQZ reagon, pas incizimeve ku shihet burri i Haradinaj duke korruptuar komisionerët – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Përfaqësuesi i PDK-së në KQZ reagon, pas incizimeve ku shihet burri i Haradinaj duke korruptuar komisionerët

perfaqesuesi-i-pdk-se-ne-kqz-reagon,-pas-incizimeve-ku-shihet-burri-i-haradinaj-duke-korruptuar-komisioneret

Përfaqësuesi i PDK-së në KQZ, Arianit Elshani pas lajmeve se burri i kryediplomates, Meliza Haradinaj korruptoi komisionerët për ta bërë gruan deputete.

Përmes një postimi në Facebook, Elshani ka thënë se do të kërkoj menjëherë që të rinumërohen të gjitha vendvotimet të cilat kanë qenë në dorën e mashtruesve.

Postimi i plotë:

Jam i shokuar nga video-inçizimet të cilat shpërfaqin tendencat për manipulimin rezultatet e kandidatëve dhe për të ndryshuar vullnetin e qytetarëve. Si përfaqësues i Partisë Demokraitke të Kosovës në KQZ, do të kërkoj menjëherë që të rinumërohen të gjitha vendvotimet të cilat kanë qenë në dorën e mashtruesve, ndërsa video-inçizimet, ky rast dhe rastet tjera të dyshimta të procedohen në prokurori.

Si KQZ përgjatë gjithë këtij procesi zgjedhor kemi qenë të angazhuar në integritetin e zgjedhjeve dhe ruajtjen e kredibilitetit të ndërtuar ndër vite të KQZ-së, andaj nuk do të lejojmë që askush në asnjë formë të baltosë e të cenoj këtë institucion që ka për obligim të ruaj dhe të paraqes saktë vullnetin e qytetarëve të Kosovës./ORAinfo/

Të ngjajshme

LDK reagon pas urimit të kryetares së Kushtetueses për Kurtin: Cenon kredibilitetin e Gjykatës

albswiss.com

Osmani dhe Lumir Abdixhiku bashkë në Kuvend

albswiss.com

Ja sa për qind e kosovarëve janë infektuar me COVID-19

albswiss.com