Plagosen dy persona në automjetin që po transportonte para – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Plagosen dy persona në automjetin që po transportonte para

plagosen-dy-persona-ne-automjetin-qe-po-transportonte-para

Dy të plagosur nga automjeti që po kryente transportin e parave.

Dy persona janë plagosur si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri në drejtim të një automjeti që po kryente transportin e parave.

Të dyshuarit nuk kanë arritur ta kryejnë grabitjen dhe kanë ikur në drejtim të panjohur.

Njoftimi i plotë i policisë:

Rreth ores 16:45 policia ka marre informaten per nje tentim grabitje te armatosur ne rrugen maxhistrale Prishtine -Gjilan .

Menjehere pas informates policia ka dale ne vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndermarrjen e veprimeve te nevojshme policore.

Bzuar ne informacionet e para jane ngritur dyshimet se persona te dyshuar ne rrethana qe aktualisht po trajtohen nga policia kane shtene me arme zjarri ne drejtim te automjetit qe po kryente transportin e parave.

Per pasoje dy persona pjese e kompanise qe po kryente transportin jane plagosur dhe te njejtit jane derguar ne QKUK per trajtim mjekesor.

Te dyshuarit nuk kane arritur te kryejn grabitjen por si e tille ka mbetur ne tentative, dhe te njejtit kane ikur nga vendi i ngjarjes.

Policia ka filluar nje hetim lidhur me rrethanat qe karakterizojne ngjarjen me qellim zbardhjen e tyre dhe identifikimin e te implikuarve.

Të ngjajshme

Shpërthen Zafir Berisha, e quan “psikopat” Albin Kurtin

albswiss.com

Nis ngritja e ambienteve për vaksinimin masiv në Tiranë

albswiss.com

Lumiri godet ‘Gardën e Vjetër’, lë jashtë Kryesisë së LDK-së

albswiss.com