Policia dhe Inspektorati ndalon ndërtimin pa leje në vendin ku u rrënuan kazinotë, në Karaçevë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Policia dhe Inspektorati ndalon ndërtimin pa leje në vendin ku u rrënuan kazinotë, në Karaçevë

policia-dhe-inspektorati-ndalon-ndertimin-pa-leje-ne-vendin-ku-u-rrenuan-kazinote,-ne-karaceve

Policia e Kosovës bashkë me Inspektoratin në Kamenicë kanë ndaluar punimet e disa objekteve në vendin ku ishin kazinotë.

Lajmin e ka konfirmuar drejtor i Shërbimeve Publike, Ambientit dhe Inspektoratit, Zotrim Kastrati, i cili tha se punimet janë ndalur meqë nuk kanë leje për ndërtim.

Kazinotë ilegale u rrëzuan më 19 shtator të vitit të kaluar në një aksion të gjerë të Policisë së Kosovës.

Fotografitë janë publikuar nga mediumi lokal “Kamenica Press” .

Të ngjajshme

Kurti ia siguron votën e 80-të Vjosa Osmanit, arrihet marrëveshja me deputetin Hoxha

albswiss.com

Kjo është mosha e 11 personave që vdiqën si pasojë e koronavirusit

albswiss.com

Vlora Çitaku e konsideron pazar kalimin e deputetes Grainca në LVV: PDK-ja të marrë mësim

albswiss.com