Policia ka një apel për qytetarët e Kosovës pas reshjeve të borës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Policia ka një apel për qytetarët e Kosovës pas reshjeve të borës

policia-ka-nje-apel-per-qytetaret-e-kosoves-pas-reshjeve-te-bores

Reshje atmosferike, Policia ka një apel për qytetarët e Kosovës.

Policia ka bërë thirrje ngasësve të automjeteve që të bëjnë kujdes në rrugë për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Ndryshimet atmosferike kanë bërë që të ketë ngrica dhe rrugët të jenë të pa pastruara nga dëbora.

Për këtë arsye Policia ka bërë apel që të ketë kujdes në vozitje.

“Bazuar në situatën e tanishme ku kemi ndryshim të kushteve atmosferike dhe reshje të borës, Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti shoferëve të automjeteve, për kujdes të shtuar, përshtatje të shpejtësisë me kushtet atmosferike dhe me gjendjen e rrugës, mbajtje të distancës mes mjeteve si dhe ngadalësim gjatë lëvizjes në rrugë të mbuluara me borë dhe me ngrica”, thuhet në thirrjen e Policisë së Kosovës.

Të ngjajshme

Si po ndodh manipulimi i votave në vendin tonë?

albswiss.com

A pse po i jep Rama apo sepse janë të Kinës? Pse po i refuzon Albin Kurti vaksinat?

albswiss.com

Pse Veliu nuk është pjesë e kryesisë së LDK-së, Muhaxheri tregon arsyet

albswiss.com