PZAP anulon në tërësi votat e partive boshnjake në shtatë komuna – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

PZAP anulon në tërësi votat e partive boshnjake në shtatë komuna

pzap-anulon-ne-teresi-votat-e-partive-boshnjake-ne-shtate-komuna

Anulohen në tërësi votat e partive boshnjake në shtatë komuna.

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka vendosur t’i anulojë në tërësi votat e subjekteve politike boshnjake në komunat: Zubin Potok, Shtërpcë, Ranillug, Graçanicë, Partesh, Kllokot dhe Novobërdë.

Komunitetet pakicë joserbe kanw dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me procesin zgjedhor dhe dyshimet për keqpërdorimin e votave nga Lista Serbe duke e mbështetur “Romani Iniciativa”.

Të ngjajshme

8 të vdekur dhe 553 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com

Qytetarët më në fund mund të pajisen me targa

albswiss.com

Hykmete Bajrami flet pas zgjedhjes së Lumir Abdixhikut në krye të LDK-së: Partia e vetme demokratike në Kosovë

albswiss.com