PZAP urdhëron KQZ-në të rinumërojë 134 vendvotime – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

PZAP urdhëron KQZ-në të rinumërojë 134 vendvotime

pzap-urdheron-kqz-ne-te-rinumeroje-134-vendvotime

Paneli për Ankesa dhe Parashtresa njofton se lidhur me apelet e paraqitura nga kandidatët për deputetë, ky institucion urdhëron KQZ-në të rinumërojë 134 vendvotime.

“Rezultati që del nga rinumërimi i këtyre vendvotimeve do të përfshihet në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve.”, shkruan PZAP.

Ja postimi i plotë:

Njoftim lidhur me numrin Vendvotimeve që do të Rinumëroj KQZ-ja në bazë të vendimeve të PZAP-it.

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), lidhur me apelet e paraqitura nga kandidatet për deputet te subjekteve politike ka vendosur që ta urdhëroj KQZ-ne për rinumërimin e 134 vendvotimeve.

Rezultati që del nga rinumërimi i këtyre vendvotimeve do të përfshihet në rezultatin përfundimtarë të zgjedhjeve.

Të ngjajshme

Gërvalla thotë se Kosova dhe Shqipëria duhet të lënë mënjanë politikën ditore kur bëhet fjalë për raportet bilaterale

albswiss.com

Paraburgim për drejtorin e Sekretariatit të KPK-së dhe arrest shtëpiak për asistenten e tij

albswiss.com

Shqetësuese: 14 të vdekur e 685 raste me COVID-19 në Kosovë

albswiss.com