Rastet e reja me Covid-19 janë nga këto komuna të Kosovës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Rastet e reja me Covid-19 janë nga këto komuna të Kosovës

rastet-e-reja-me-covid-19-jane-nga-keto-komuna-te-kosoves

591 është numri i rasteve pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Si pasojë e këtij virusi kanë ndërruar jetë edhe 7 persona, përcjell ORAinfo.

Numri i rasteve pozitive me Covid-19 në vendin tonë ka arritur në 71.344.

IKSHPK-ja njofton se rastet e reja janë nga gjithsej 31 komuna të Kosovës.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 205 raste, Prizren 53 raste, Pejë 38 raste, Mitrovicë 31 raste, Ferizaj 30 raste, Fushë-Kosovë 24 raste, Gjakovë 20 raste, Gjilan 17 raste, Vushtrri 17 raste, Deçan 15 raste, Podujevë 15 raste, Viti 15 raste, Kamenicë 14 raste, Obiliq 14 raste, Lipjan 12 raste, Istog 10 raste, Rahovec 9 raste, Skenderaj 7 raste, Drenas 6 raste, Dragash 5 raste, Kaçanik 5 raste, Malishevë 5 raste, Suharekë 5 raste, Graçanicë 4 raste, Klinë 4 raste, Shtime 4 raste, Novobërdë 3 raste dhe me nga një rast komunat Hani i Elezit, Junik, Kllokot dhe Mamushë”-njofton Instituti./ORAinfo/

Komunat dhe vendbanimet e rasteve të reja me Covid-19:

Të ngjajshme

“LDK-ja nuk ekziston më pasi votoi Vjosa Osmanin”

albswiss.com

Pasi Mustafa ‘goditi’ Abdixhikun, kjo është kundërpërgjigja e tij

albswiss.com

Deputetja e LDK-së për treshen që s’po e voton Osmanin: Kanë të drejtë sepse janë linçu gjatë qeverisjes së tyre

albswiss.com