Reagon Ahmeti: Nuk ka as ministri e as qeveri të flasë për zbatimin rigoroz të masave me atë sjellje gjatë fushatës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Reagon Ahmeti: Nuk ka as ministri e as qeveri të flasë për zbatimin rigoroz të masave me atë sjellje gjatë fushatës

reagon-ahmeti:-nuk-ka-as-ministri-e-as-qeveri-te-flase-per-zbatimin-rigoroz-te-masave-me-ate-sjellje-gjate-fushates

Shpend Ahmeti ka thënë sot se nuk ka as ministri e as qeveri e as parti që të flasë për zbatim rigoroz të masave pas sjelljes së tyre në fushatë zgjedhore.

Kryetari i Prishtinës këtë e ka thënë duke e rikujtuar një postim të tijin të datës 21 shkurt ku thotë se politikanët nuk kanë kredibilitet moral me kërku nga qytetarët mbyllje.

Ndër të tjera, Ahmeti ka thënë se sot Adonis Tahiri ja u tha edhe në mbledhjen e komunave me ministrinë.

“Këtë e kam shkruar me 21 shkurt. Pas 11 ditëve 600 raste. Nuk mundet as ministri e as qeveria e as një parti me fol për zbatimin rigoroz të masave me atë sjellje gjatë fushatës. Sot Adonis Tahiri ja u tha edhe në mbledhjen e komunave me minstrin. Edhe pse i kemi dënuar partitë me gati 30 mijë euro, “na e keni humbur legjitimitetin të kërkojmë diçka nga qytetarët”.”, ka shkruar Ahmeti.

Të ngjajshme

Në këtë orë do të mbahet seanca për formimin e Qeverisë

albswiss.com

Rasti “Subvencioni 2021”, ATK’ja paralajmëron hetime për bizneset dhe personat e përfshirë

albswiss.com

Sërish numër i madh i rasteve me COVID-19 në Shqipëri

albswiss.com