Refuzohen rreth 22 mijë vota nga diaspora – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Refuzohen rreth 22 mijë vota nga diaspora

refuzohen-rreth-22-mije-vota-nga-diaspora

KQZ i refuzon rreth 22 mijë vota nga diaspora.

Në Qendren e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka konfirmuar 56 mijë e 910 vota nga diaspora.

KQZ i ka refuzuar rreth 22 mijë vota si të pavlefshme.

QNR ka përfunduar numërimin 29 mijë e 940 vota me kusht.

Nga këto Lëvizja Vetëvendosja ka marrë mbi 50.66 përqind, apo 14 mijë e 939 vota.

Partia Demokratike e Kosovës i ka fituar rreth 4 mijë vota, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i kanë marrë nga afër 2 mijë vota.

Nga votat e diaspores deri më tani janë numëruar 14 mijë e 133 vota, ku Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 10 mijë e 322 vota.

Pas saj vjen Lidhja Demokratike e Kosovës me 1 mijë e 271 vota, ndërkaq Partia Demokratike e Kosovës i ka marrë 1 mijë e 241 vota..

Të ngjajshme

Shefi i BE-së uron Osmanin: Me formimin e institucioneve të reja, Kosova të përqëndrohet në dialog

albswiss.com

Osmani thërret për të martën mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

albswiss.com

Haradinaj takohet me Lajçakun, jep detaje nga diskutimi lidhur me dialogun

albswiss.com