Rikthehet i ftohti, ky është parashikimi i motit për ditët në vijim – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Rikthehet i ftohti, ky është parashikimi i motit për ditët në vijim

rikthehet-i-ftohti,-ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-ditet-ne-vijim

Pas ditëve me diell, në Kosovë do të rikthehet sërish i ftohti.

Në fundjavë më ftohtë. Të shtunën në mëngjes shi dhe borë. Nga e diela me kthjellime. Në fillim të javës sërish priten të reshura shiu, herë-herë edhe me borë.

Kalimi i një fronti të ftohtë sonte gjatë natës, sjell shkurtimisht të reshura shiu, që orëve të mëngjesit të së shtunës përzien edhe me reshje bore. Me kalimin e këtij fronti mbi vend depërtojnë masa të ftohta ajrore, që zbresin ndjeshëm temperaturat në fundjavës, sidomos të dielën në mëngjes.

Sipas Prishtina Ëeather nga dita e diel mbi rajon shtrihen fusha anticiklonike që favorizojnë kthjellime, e rrymimet e ngrohta ajrore nga Mesdheu rrisin temperaturat maksimale ditën e hënë. Në ditët e para të javës së ardhshme sërish pritet shtim i vranësirave, e nga dita e martë dhe mërkurë edhe me reshje shiu, të cilat me rënie të temperaturave edhe mund të përzien me reshje bore mëngjesin e së mërkurës.

Në pjesën e dytë të javës së ardhshme mot i ndryshueshëm, me vranësira e diell, e nuk do të mungojnë edhe të reshurat e shiut

Të ngjajshme

Kryeministri Kurti në ora 15:00 takim me ministrat, a do të ketë masa të reja Anti Covid?

albswiss.com

Kushtetuesja, opsioni i fundit për ankesat e partive joserbe 

albswiss.com

Kryeministri në detyrë kërkon nga Shoqata e Transportuesve që të kthehen në detyrë

albswiss.com