Shumë gjoba për qytetarët për mosrespektim të masave anti-covid – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Shumë gjoba për qytetarët për mosrespektim të masave anti-covid

shume-gjoba-per-qytetaret-per-mosrespektim-te-masave-anti-covid

Për 24 orë policia gjobiti 731 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

Qytetarët të cilët nuk janë duke i respektuar masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 731 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19.

Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 nene, ndërsa rregullon çështjen e parandalimit, menaxhimit dhe kontrollit të pandemisë COVID-19.

Në nenin 24 pika 5 të këtij Ligji, të gjithë ata të cilët nuk mbajnë maskë do të dënohen me 35 euro.

Të ngjajshme

Dy dhuratat unike që mori Albin Kurti

albswiss.com

Ambasadori gjerman duartroket LDK-së, pas vendimit që të marrin pjesë në votimin për presidentin

albswiss.com

Gjest i madh: Dy fëmijë në Prishtinë i gjejnë 100 euro, i dorëzojnë në stacionin e policisë

albswiss.com