Shumë gjoba për qytetarët për shkak të mosrespektimit të masave anti-Covid – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Shumë gjoba për qytetarët për shkak të mosrespektimit të masave anti-Covid

shume-gjoba-per-qytetaret-per-shkak-te-mosrespektimit-te-masave-anti-covid

Mbi 500 tiketa për shkelje të ligjit anti-Covid.

Policia e Kosovës vazhdon të gjobisë qytetarët për shkelje të ligjit kundër pandemisë COVID-19.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 504 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat anti-Covid.

Po ashtu një numër i madh i tiketave është shqiptuar edhe ndaj shoferëve për shkelje të rregullave të komunikacionit rrugor, gjithsej 1087 të tilla.

Brenda 24 orëve kanë ndodhur 7 aksidente trafiku me të lënduar dhe 27 me dëme materiale.

Të ngjajshme

“Subvencioni 2021”, dy vëllezër të arrestuar dyshohen se kanë dhënë ryshfet për një grant

albswiss.com

A do ta mbështesin Vjosa Osmanin për presidente, kjo është përgjigja e Abdixhikut

albswiss.com

Murati: Kurti mos të arsyetohet, por t’i bëj ndryshimet kushtetuese për bashkim kombëtar

albswiss.com