Skandali me vjedhjen e votave, reagojnë ashpër nga AKR – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Skandali me vjedhjen e votave, reagojnë ashpër nga AKR

skandali-me-vjedhjen-e-votave,-reagojne-ashper-nga-akr

Reagojnë nga AKR.

Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së, Vesel Makolli, ka reaguar pas skandalit për vjedhje të votave nga bashkëshorti i kryediplomates kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla.

Makolli ka thënë se Manipulimi(vjedhja) e votave, është një ndërmarrje kriminale, dhe se AKR ka shprehur shqetësim menjëherë pas përmbylljes së votimeve.

“Manipulimi(vjedhja) e votave, është një ndërmarrje kriminale. AKR-ja, shqetësimin për manipulimin e votave të kandidatëve e ka shprehur menjëherë pas përmbylljes së votimeve. Manipulimi i votave nga disa komisionerë të kriminalizuar mbetet sfida më e madhe e procesit zgjedhor demokratik. Rinumerimi duhet te ndodhe. Ky proces do të nxirrte në sipërfaqe manipuluesit e votave të cilët pastaj do merrnin denimin maksimal”, ka shkruar Makolli.

Të ngjajshme

Borrell uron Kurtin, i flet edhe për dialogun

albswiss.com

Varroset sot gastronomi që ndërroi jetë pas një aksidenti të rëndë

albswiss.com

Pritet reshje bore, ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

albswiss.com