Sot pritet KQZ të shpall rezultatet e zgjedhjeve parlamentare – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Sot pritet KQZ të shpall rezultatet e zgjedhjeve parlamentare

sot-pritet-kqz-te-shpall-rezultatet-e-zgjedhjeve-parlamentare

KQZ pritet të shpall sot rezultatet e zgjedhjeve parlamentare.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të mbajtura me 14 shkurt.

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve dje përfundoi procesi i numërimit të votave nga jashtë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kjo shënoi edhe numërimin e të gjitha votave nga zgjedhjet parlamentare.

Në listën e publikuar nga KQZ, Vetëvendosje prin e para me 44.252 vota, duke u pasuar nga PDK-ja me 5032 vota, LDK-ja me 4287 vota, AAK-ja me 1112 vota, Nisma me 438 vota dhe partitë e tjera me më pak vota,

Të ngjajshme

Infektologu kosovar: Deri më 2022, Kosova do ta përballojë pandeminë

albswiss.com

Musliu: Presim nga Kurti një kandidat tjetër, fati i Kosovës nuk duhet të mbetet peng i Egos se Vjosës

albswiss.com

Ish anëtari i Vetëvendosjes: Kurti s’ka interesim për ta bërë Osmanin presidente

albswiss.com