Të mërkurën dhe të enjten verë në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Të mërkurën dhe të enjten verë në Kosovë

te-merkuren-dhe-te-enjten-vere-ne-kosove

Nesër dhe pasnesër mot i ngrohtë, këto janë temperaturat.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht pranveror.

“ Kjo situatë e krijuar meteorologjike vije si pasojë e fushave të fuqishme anticiklonike të cilat janë të stacionuara mbi Gadishullin e Ballkanit. Sa i përket temperaturave minimale ato mbesin të ulëta gjatë natës, minimalet do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius. “, thuhet në njoftim.

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Të ngjajshme

Vuçiq komenton zgjedhjen e Osmanit: Deklarata jo-inkurajuese, ata duan njohje të madhe

albswiss.com

“LDK-ja nuk ekziston më pasi votoi Vjosa Osmanin”

albswiss.com

Detaje shokuese nga vrasja në Prishtinë: Burri vrau gruan më pas veten

albswiss.com