Tërmet i fuqishëm në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Tërmet i fuqishëm në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Kosovë

termet-i-fuqishem-ne-greqi,-lekundjet-ndihen-edhe-ne-kosove

Një tërmet i fuqishëm prej 6.9 shkallësh u regjistrua afër qytetit Larisa, në pjesën lindore të Greqisë.

Sipas Qendrës Sizmike Evropiane për Mesdheun, tërmeti kishte epiqendër me thellësi prej vetëm dy kilometrave nën sipërfaqen e Tokës. Tërmetet me thellësi të ulët të epiqendrës zakonisht janë më të rrezikshme për të shkaktuar dëme.

Tërmeti ndodhi në orën 11:16 dhe epiqendrën e pati 24 kilometra në veriperëndim të qytetit Larisa.

Dridhjet janë ndier edhe në Prishtinë dhe në disa pjesë të Shqipërisë.

Të ngjajshme

Aksion i Policisë dhe Prokurorisë lidhur me procesin zgjedhor

albswiss.com

Avdyli: Në LDK duhet të kenë guxim t’i thonë Isa Mustafës “Mjaft më”

albswiss.com

Eksperti i sigurisë: Institucionet e Kosovës nuk kanë qasje në 18% të territorit

albswiss.com