Tërmkolli: Edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Tërmkolli: Edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja

termkolli:-edhe-lumir-abdixhiku-duhej-te-largohej-nga-ldk-ja

Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja.

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se të gjithë kandidatët pretedent për kryetar të LDK-së, është dashur të japing dorëheqje nga kjo parti.

E pyetur a duhet edhe Lumir Abdixhiku të japë dorëheqje nga LDK-ja, Tërmkolli ka thënë që edhe ai duhet të largohet.

“Pse kush është Lumir Abdixhiku për LDK-në? Kush e ka sjell Lumirin aty? Ku është rritur e shkolluar Lumiri?”, ka thënë Tërmkolli.

Ajo ka thënë se në LDK ka ende shumë, siç i quan ajo, profiterë që shikojnë interesat e tyre dhe “nuk iu intereson fati i LDK-së”.

Të ngjajshme

Nuk ndalen reshjet e borës, ky është parashikimi i motit

albswiss.com

Ishte në arrati, Meriton Mjekiqi po qëndronte në shtëpinë e një familjari

albswiss.com

Si të bashkoni një Kosovë thellësisht të ndarë? Vëni emrin Trump një liqeni

albswiss.com