Themelohen zyrat ndërlidhëse për bashkëpunim ekonomik Kosovë-Izrael – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Themelohen zyrat ndërlidhëse për bashkëpunim ekonomik Kosovë-Izrael

themelohen-zyrat-nderlidhese-per-bashkepunim-ekonomik-kosove-izrael

Avancojnë raportet Kosovë-Izrael, themelohen zyrat ndërlidhëse për bashkëpunim ekonomik.

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit është hapur Korporata Zhvillimore dhe Investuese ndërmjet dy vendeve.

Qëllimi i kësaj korporate thuhet se është rritja e shkëmbimeve tregtare ndërmjet Kosovës dhe Izraelit.

Damian Brikman dhe Israel Levinson janë bashkëthemeluesit e kësaj korporate.

Kujtojmë se Kosova dhe Izraeli kishin vendosur marrëdhënie diplomatike menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim ekonomik në Shtëpi të Bardhë më 4 shtator 2020.

Pas kësaj, Kosova pritet të vendos ambasadën në Jerusalem.

Të ngjajshme

Armend Zemaj kritika Arben Vitisë: Ne e kemi heq ‘të zitë e ullirit’, por mbylljen se lejuam

albswiss.com

Zemaj nuk tregon se kur do të merren vaksiant e premtuara nga Edi Rama

albswiss.com

Besnik Tahiri emërohet Shef i Grupit Parlamentar të AAK-së

albswiss.com