Theret me thikë një person në Prishtinë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Theret me thikë një person në Prishtinë

theret-me-thike-nje-person-ne-prishtine

Dy persona janë përleshur ndërmjet veti në Lagjen “Dardania” në Prishtinë, ndërkohë që në përleshje e sipër, njëri prej të dyshuarve ka nxjerrë thikën dhe ka therë personin tjetër, duke i shkaktuar plagë.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Rreth orës 14:00 kemi pranuar informatën për një mosmarrëveshje në lagjen Dardania në Prishtinë. Me të marrë informatën njësitet e stacionit policor jugu kanë dalë në vendin e ngjarjes”, ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se bazuar në informacionet e para, dyshohet që viktima një mashkull, ka marrë plagë nga një mjet i mprehtë dhe i njëjti është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

“Aktualisht po vazhdon puna për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen”, theksoi Ahmeti.

Të ngjajshme

Një rast pozitiv nuk e izolon klasën

albswiss.com

Dorëzimi i materialeve nga hetimet, përplasje mes Prokurorisë Speciale dhe avokatëve të Haradinajt e Gucatit

albswiss.com

Shpërthen Zafir Berisha, e quan “psikopat” Albin Kurtin

albswiss.com