Tubimet në kohë pandemie, Inspekcioni në Podujevë i dënon të gjitha partitë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Tubimet në kohë pandemie, Inspekcioni në Podujevë i dënon të gjitha partitë

tubimet-ne-kohe-pandemie,-inspekcioni-ne-podujeve-i-denon-te-gjitha-partite

Inspekcioni në Podujevë i dënon të gjitha partitë që kanë mbajtur tubime në këtë qytet.

Të gjitha partitë politike që kanë mbajtur tubime gjatë fushatës zgjedhore në Podujevë, janë dënuar sipas Ligjit për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Inspekcionit në komunën e Podujevës Ajet Potera.
Potera tha se gjobat janë shqiptuar për shkeljen e masave anti-COVID.

Sipas Poterës, gjobat janë shqiptuar së bashku edhe me Policinë e Kosovës dhe Inspekcionin Sanitar.

“Gjatë fushatës zgjedhore shkurt 2021 në Komunën e Podujevës, Drejtoria e Inspeksionit të Podujevës së bashku me Policinë e Kosovës në Podujevë dhe Inspektorët Sanitarë nga Ministria e Shëndetësisë kemi shqiptuar gjoba për shkeljet e masave anti COVID-19”, ka shkruar Potera.

Të ngjajshme

Hoti takohet me Lajçakun

albswiss.com

Infektohet me COVID-19 Valdete Daka, kjo është gjendja e saj

albswiss.com

Erdogan, Borrell e liderë tjerë i shkruajnë Osmanit – E urojnë për pozitën e presidentes

albswiss.com