Valon Syla për Fitore Pacollin: Nuk është as e para as e fundit që djeget nga partia – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Valon Syla për Fitore Pacollin: Nuk është as e para as e fundit që djeget nga partia

valon-syla-per-fitore-pacollin:-nuk-eshte-as-e-para-as-e-fundit-qe-djeget-nga-partia

Syla ka folur për Fitore Pacollin duke thënë se nuk është as e para as e fundit që djeget nga partia.

Gazetari Valon Syla, njëherit edhe opinionist, ka reaguar pasi mediet raportuan për rënien e votave të kandidates për deputete nga radhët e VV’së, Fitore Pacollit, në Prishtinë.

Syla ka thënë me anë të ‘Facebook-ut se “sje as e para as e fundit që partia e djeg”, teksa ka vazhduar ironinë.

“Fitore Pacollit as tenxherja e as baneri si kreu pune. Me duket ja paska lu lojen nana parti. Lajme te kqia nga Prishtina pak vota”, thuhet në postimin e tij.

Ndryshe, në zgjedhjet e 14 shkurtit, Pacolli arriti që të marr vetëm 2 mijë e 072 vota në Prishtinë.

Këto të dhëna dolën nga numërimi i votave në 228 vendvotime në Prishtinë dhe formularëve të publikuar nga KQZ’ja.

Të ngjajshme

S’ka përmisim të situatës: 8 të vdekur dhe 793 raste të reja me koronavirus

albswiss.com

Mustafi: Keqpërdorimi i ligjit në Serbi për përndjekjen politike të shqiptarëve

albswiss.com

Investimet turke në trashëgimi – Donacione apo imponim ideologjish? 

albswiss.com