Vazhdon aksioni ‘Subvencionet’, arrestohet edhe një zyrtar nga Komuna e Pejës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vazhdon aksioni ‘Subvencionet’, arrestohet edhe një zyrtar nga Komuna e Pejës

vazhdon-aksioni-‘subvencionet’,-arrestohet-edhe-nje-zyrtar-nga-komuna-e-pejes

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka vazhduar sot aksionin e njohur si ‘Subvencioni 2021’, ku këtë herë është arrestuar zyrtari i Drejtorisë së Bujqësisë në Komunën e Pejës.

Zyrtari A.B është arrestuar në kuadër të aksionin që po zhvillohet tash e sa ditë e që ka të bëjë me subvencionet e bujqësisë.

Lajmi për arrestimin e zyrtarit të komunës së e ka konfirmuar edhe Drejtori i Bujqësisë në Pejë, Mehdi Mulaj.

Mulaj deklaroi se i njëjti është marrë dje nga autoritetet përkatëse.

“Na është thënë se i duhet ta shoqërojnë në stacion policor në Prishtinë dhe nuk është treguar më tepër se pse”, deklaroi ai.

Të ngjajshme

Zafir Berisha shpall kandidaturën për kryetar të Prizrenit

albswiss.com

Forca e Sigurisë së Kosovës do të marrë pjesë në manovrat e mëdha ushtarake të NATO-s

albswiss.com

Shqipëria sërish shënon numër të madh të viktimave nga COVID-19, ja sa raste

albswiss.com