fbpx
26.6 C
Geneva
Wednesday, July 17, 2024

Vdes aktori i njohur në moshën 28-vjeçare

Në moshën 28-vjeçare, ndahet nga jeta aktori i njohur.

Aktori i “Degrassi: The Next Generation”, Jahmil French, ka vdekur në moshën 28 vjeçare.

Jahmil French, një aktor i njohur për rolin e tij si Dave Turner në serialin kanadez “Degrassi: The Next Generation”, ka vdekur, sipas agjentit të tij, Gabrielle Kachman. Ai ishte 28 vjeç, shkruan CNN.

“Me zemër të thyer ju konfirmoj vdekjen e një miku dhe klienti të dashur Jahmil French,” tha Kachman në një deklaratë.

“Ai do të mbahet mend nga shumë për pasionin e tij për artet, përkushtimin e tij në zanatin e tij dhe personalitetin e tij të gjallë. Unë kërkoj që të mbani familjen dhe miqtë e tij në mendimet dhe lutjet tuaja në këtë kohë të vështirë”, shtoi ai.

Asnjë detaj mbi shkakun e vdekjes nuk u bë i ditur.

Ai njihet edhe për rolin në “Soundtrack” të Netflix, seritë “Let’s Get Physical” dhe filmin “Boost”.

Krijuesi i “Soundtrack” Joshua Safran në Twitter i dha nderime yllit të ri, duke shkruar, “Mund të konfirmoj se miku im më i mirë, bashkëpunëtori dhe gjithë frymëzimi, Jahmil French, vdiq dje”.

Stefan Brogren, një aktor, producent dhe regjisor kanadez i cili ishte anëtar i kastit të French në “Degrassi”, e vlerësoi aktorin për performancën e tij në shfaqje.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img