fbpx
13.9 C
Geneva
Monday, July 1, 2024

Vedat Muriqi shënon super gol kundër Atalantës

Atalanta dhe Lazio janë duke zhvilluar ndeshjen të vlefshme për çerekfinalen e Coppa Italia dhe për momentin rezultati është 2-2.

Në këtë ndeshje, lojtari i parë që shënoi gol ishte pikërisht shqiptari Berat Gjimshiti në minutën e shtatë.

Më pas, Vedat Muriqi 17’ arriti që të barazoi rezultatin duke shënuar një gol mjaftë të bukur me kokë.

Francesco Acerbi realizoi edhe një herë për Lazion duke i dhënë kështu epërsin e parë në ndeshje, mirëpo me golin e Malinovsky Ruslan u mbyll me rezultat të barabartë pjesa e parë./Lajmi.net/

Më poshtë, mund të shihni golin e shënuar nga Muriqi:

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img