Vendos PZAP, ua ndalon 6 komisionerëve pjesëmarrjen në zgjedhje për 5 vite – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vendos PZAP, ua ndalon 6 komisionerëve pjesëmarrjen në zgjedhje për 5 vite

vendos-pzap,-ua-ndalon-6-komisionereve-pjesemarrjen-ne-zgjedhje-per-5-vite

PZAP ua ndalon 6 komisionerëve pjesëmarrjen në zgjedhje për 5 vite.

PZAP ka urdhëruar rinumërimin në një vendvotim në Prishtinë, pas ankesës së kandidates për deputete nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj.

Po ashtu 6 personave , kryesuesit të këtij vendvotimi dhe pesë anëtarë të tij u është ndaluar pjesëmarrja në zgjedhje për pesë vite si kandidat apo si pjesë administrative e ndonjë organi zgjedhor të menaxhuara nën autoritetin e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve.

Ky është vendimi i PZAP:

Të ngjajshme

Shpërthen deputeti shqiptar në Mal të Zi, kritikon ashpër Qeverinë: Nuk jeni ju Shtet.

albswiss.com

Kupa “Nënë Tereza” i hap rrugë ligës së përbashkët Kosovë-Shqipëri  

albswiss.com

Besnik Berisha tenton të arsyetohet, publikon pamje të reja ku 18-vjeçari shihet duke mbajtur kokën e zemrën me duar, pasi vret Agonis Tetajn

albswiss.com