Vjen oferta nga LDK-ja për koalicion me VV-në: Lutfi Haziri president, Vjosa Osmani në këtë post! – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vjen oferta nga LDK-ja për koalicion me VV-në: Lutfi Haziri president, Vjosa Osmani në këtë post!

vjen-oferta-nga-ldk-ja-per-koalicion-me-vv-ne:-lutfi-haziri-president,-vjosa-osmani-ne-kete-post!

Ndonëse kishin gjuhë të ashpër në fushatë ndaj Vetëvendosjes, Lidhja Demokratike e Kosovës është zbutur pas rezultateve të zgjedhjeve.

Zyrtari i saj, Adnan Merovci, në një postim në Facebook ka propozuar një ofertë për VV-në, për koalicion me ta. Ai këtë ofertë e quan “Vaksina shpëtuese e Kosovës”.

Sipas tij, kryeministër duhet të jetë Albin Kurti, kryetar Kuvendi Glauk Konjufca, president Lutfi Haziri, ndërsa Vjosa Osmani të bëhet kryetare e LDK-së dhe ministre e jashtme.

Postimi i tij:

Vaksina shpëtuese për Kosovën!

Koalicioni: VV + LDK;

Kryeministër: Albin KURTI;

Kryetar i Kosovës: Lutfi HAZIRI;

Kryetar i Kuvendit: Glauk KONJUFCA;

Kryetare e LDK-së dhe Ministre e Jashtme: Vjosa OSMANI;

Kjo arrihet nëse aplikohet Vaksina kundër inateve, mllefeve, hakmarrjeve dhe krejtë kjo për Kosovën!

Të ngjajshme

Don Lush Gjergji: Në këtë kohë të zymtë ta ngjallim shpresën dhe dashurinë

albswiss.com

Vizita historike dhe e rrezikshme e Papa Françeskut në Irak

albswiss.com

Vdes ish-Komandanti i UÇK-së

albswiss.com