Vlora Çitaku kthehet në Kosovë, përfundon zyrtarisht mandatin si ambasadore – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vlora Çitaku kthehet në Kosovë, përfundon zyrtarisht mandatin si ambasadore

vlora-citaku-kthehet-ne-kosove,-perfundon-zyrtarisht-mandatin-si-ambasadore

Vlora Çitaku përfundon zyrtarisht mandatin si ambasadore, kthehet në Kosovë.

Vlora Citaku e ka përfunduar zyrtarisht detyrën e Ambasadores së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA).

Këtë gjë e ka konfirmuar Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Ambasadorja e Kosovës në WashingtonDC vloracitaku ka përfunduar me sukses mandatin e saj. Ne dëshirojmë të shprehim mirënjohjen tonë më të sinqertë për shërbimin e saj dhe përfaqësimin e jashtëzakonshëm të #Kosovës në Shtetet e Bashkuara”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Vlora Çitaku është ambasadorja e tretë e Kosovës në SHBA që prej shpalljes së pavarësisë.

Vlora Çitaku më parë ka qenë ministre e Integrimit Europian dhe ish-zëvendësministre e Jashtme.

Çitaku ka qenë deputete në dy legjislatura nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. Ka qenë e angazhuar në komisionet parlamentare për punë të jashtme dhe integrim evropian.

Të ngjajshme

Mustafi: Keqpërdorimi i ligjit në Serbi për përndjekjen politike të shqiptarëve

albswiss.com

Top dhjetëshet më të votuara në të gjitha partitë

albswiss.com

Nisma: Ndryshimi pa konsensus i Ligjit për Zgjedhje, tendencë për të kapur shtetin

albswiss.com