Votat që Hoxhaj mori si kandidat për kryeministër – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Votat që Hoxhaj mori si kandidat për kryeministër

votat-qe-hoxhaj-mori-si-kandidat-per-kryeminister

Votat që mori Enver Hoxhaj si kandidat për kryeministër.

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, është më i votuar sesa Avdullah Hoti i LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Hoxhaj në zgjedhje ka arritur t’i marrë gjithësej 100,518 vota, ndërsa Avdullah Hoti ka marrë 69.640 vota.

Partia Demokratike e Kosovës ka dalë e dyta në zgjedhje pas Lëvizjes Vetëvendosje.

PDK do t’i ketë 19 deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Të ngjajshme

A e dini se sa e famshme është vajza e këtij ministri të Qeverisë së Kosovës

albswiss.com

Komandant “Ujku” po vazhdon të mbahet në Belgjikë, flasin nga Specialja

albswiss.com

Spitalet rajonale dhe QKUK të mbushura me pacientë me COVID-19, 901 të hospitalizuar

albswiss.com