11 pacientë në gjendje të rëndë nga COVID-19 në Spitalin e Pejës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

11 pacientë në gjendje të rëndë nga COVID-19 në Spitalin e Pejës

11-paciente-ne-gjendje-te-rende-nga-covid-19-ne-spitalin-e-pejes

Në spitalet rajonale por edhe në QKUK është duke vazhduar trajtimi i pacienteve të prekur me virusin COVID-19.

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 86 pacientë me coronavirus.

Prej tyre 61 janë në oksigjenoterapi, 3 pacientë janë në CPAP dhe 11 të tjerë janë në gjendje më të rëndë.

Sipas një njoftimi nga Spitali, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 8 pacientë.

Të ngjajshme

Hoti tregon se kur do të vijnë vaksinat e para anti Covid

albswiss.com

Zyberaj kërkon dënime për komisionerët që maipuluan me vota

albswiss.com

Nis vaksinimi masiv në Shqipëri

albswiss.com