6 të vdekur e 336 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

6 të vdekur e 336 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

6-te-vdekur-e-336-raste-te-reja-me-covid-19-ne-shqiperi

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 6 persona kanë vdekur dhe janë shënuar 336 raste të reja si pasojë e COVID-19.

Sipas Ministrisë, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2865 testime në të gjithë Shqipërinë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 625 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 92,500 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 276 pacientë, 12 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

Të ngjajshme

Nisma akuzon Mytaher Haskukën për emërimet familjare në DKA, i quan skandaloze

albswiss.com

Më shumë se 11 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

albswiss.com

Ilir Meta në takim me Kurtin: E urova për fitoren

albswiss.com