Besian Mustafa shpall kandidaturën për kryetar të LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Besian Mustafa shpall kandidaturën për kryetar të LDK-së

besian-mustafa-shpall-kandidaturen-per-kryetar-te-ldk-se

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, si dhe anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka deklaruar se do të kandidojë për kryetar të partisë.

Këtë Mustafa e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruar se LDK-ja do të shkëlqejë përsëri, ndërsa u ka uruar sukses edhe kundërkandidatëve të tij.

“Do të sigurohem që LDK do të ketë debat, diskutim dhe bashkëbisedim të hapur e të gjatë me secilin dashamir, votues e ish-votues dhe anëtar e ish-anëtar ku së bashku do të ndërtojmë unitetin dhe komunikimin tonë të vazhdueshëm”, ka shkruar Mustafa ndër tjerash.

Përveç Mustafës, paraprakisht kandidaturat për kryetar të LDK-së i kanë shpallur edhe Lutfi Haziri, Anton Quni e Lumir Abdixhiku.

Të ngjajshme

Ambasadori zviceran viziton VV-në, takohet me Kurtin e Vitinë

albswiss.com

Lutfi Haziri paralajmëron kthimin e të larguarve nëse bëhet kryetar i LDK-së

albswiss.com

Kjo është mosha e 7 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

albswiss.com