Borell: Është koha ta përmbyllim dialogun – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Borell: Është koha ta përmbyllim dialogun

borell:-eshte-koha-ta-permbyllim-dialogun

Borell: Kanë kaluar 10 vjet që kur filloi dialogu, është koha ta përmbyllim.

Shefi i diplomacisë së BE’së, Josep Borell ka thënë se ka ardhur koha që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë, raporton Gazeta Express.

Borell përmes Twitterit ka shkruar se takimi i parë i palëve ka ndodhur para 10 vjetëve dhe BE është duke punuar që të arrihet një marrëveshje gjithëpërfshirëse e normalizimit.

“10 vjet më parë, takimi i parë i dialogut Beograd-Prishtinë u mbajt në Bruksel. Ne kemi bërë një rrugë të gjatë, është koha për të përmbyllur procesin. BE-ja është duke punuar me palët në një marrëveshje gjithëpërfshirëse të normalizimit që do të hap rrugën për të ardhmen evropiane të Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Borell.

Të ngjajshme

Isa Mustafa: Nëse Kurti vendos t’i refuzojë mallrat kineze, qytetarët do të mbesin lakuriq

albswiss.com

Ja si mund të shkarkohet certifikata e vaksinimit

albswiss.com

“Kërcënimi” ndaj Bytyqit të AAK-së, policia e ndaloi Dardan Stubllën, për ta lëshuar më pas

albswiss.com