Formacionet zyrtare: Kosova luan për një rezultat pozitiv kundër Spanjës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Formacionet zyrtare: Kosova luan për një rezultat pozitiv kundër Spanjës

formacionet-zyrtare:-kosova-luan-per-nje-rezultat-pozitiv-kunder-spanjes

Kosova e luan sonte ndeshjen e dytë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Në “Estadio La Cartuja de Sevilla” Spanja e pret Kosovën në takimin e parë mes tyre.

Kosova dhe Spanja bëjnë pjesë në Grupin B kualifikues për Botërorin 2022.

Formacionet startuese:

Kosova: Bernard Challandes do të startojë me Ujkanin në portë. Në qendër të mbrojtjes do të jenë Aliti, Dresevic dhe Vojvoda, kurse në krahë Kololli e Hadërgjonaj.

Në mesfushë do të jenë Kryeziu e Halimi, kuese Celina, Muriqi e Rashica do të jenë sulmues. Një ndryshim që vërehet është lënia jashtë e Arbër Zenelit.

Spanja: Në portë do të jetë Unai Simon, kurse në mbrojtje do të jenë Llorente, Eric Garcia, Martinez dhe Jordi Alba.

Mesfusha përbëhet nga Pedri, Busquets dhe Koke, kurse Dani Olmo dhe Ferran Torres do ta ndihmojnë Moratan në qendër të sulmit.

Të ngjajshme

Werder – Rashica, lajm i fundit nga Gjermania

albswiss.com

Pak para El Clasicos, Barcelona merr një lajm pozitiv dhe një negativ

albswiss.com

Publikohen pamjet e para të fanellës bazë të Real Madridit për edicionin 2021/22

albswiss.com