Gënjeshtra e madhe e ditës së sotme rreth Ronaldos – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Gënjeshtra e madhe e ditës së sotme rreth Ronaldos

genjeshtra-e-madhe-e-dites-se-sotme-rreth-ronaldos

1 prilli

Data e 1 prillit njihet botërisht si “Dita e Gënjeshtrave”, dhe me këtë rast klubi portugez, Santa Klara, ka vendosur të bëjë një shaka të bukur drejtuar tifozëve të saj.

Në rrjetin social “Instagram”, klubi portugez ka shpërndarë njoftimin se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo do të transferohej drejt tyre me huazim nga bardhezinjtë, dhe si fillim do të qëndronte në një shtëpi me lojtarin e tyre, Ukra.

Shakaja u bë hit në internet ku nuk munguan dhe të qeshurat, por ndoshta klubi portugez ecën me idenë se shakaja është gjysma e të vërtetës…

Të ngjajshme

Liverpool-Leipzig luhet sërish në “Puscas Arena”

albswiss.com

Neymar po punon shumë, nuk dëshiron ta humbë ndeshjen kundër Barcelonës

albswiss.com

Liverpool – Chelsea, formacionet e mundshme

albswiss.com